Μακάμπι - ΤΣΣΚΑ 80 - 84: Γλίτωσαν την αυτοκτονία οι Μοσχοβίτες

Σε ένα ματς που  φαινόταν ότι η ΤΣΣΚΑ θα πάρει εύκολα την νίκη , η Μακάμπι κατάφερε να μειώσει αρκετά και να ζορίσει το σύνολο του Δημήτρη Ιτούδη. Στο τέλος όμως η Ρωσική ομάδα κατάφερε να πάρει την νίκη.

Με φουλ τις μηχανές ξεκίνησαν και οι δύο ομάδες, χωρίς καμία από τις δύο να μπορεί να ξεφύγει στο σκορ όπως μαρτυρά και το 23-23 του πρώτου δεκαλέπτου. Στη δεύτερη περίοδο όμως η ΤΣΣΚΑ  ανέβασε ρυθμό και με κορυφαίους τους ΚλάιμπερνΧίλιαρντ  και Τζέιμς  κατάφερε να χτίσει διαφορά απέναντι στην Μακάμπι. Ο Δημήτρης Ιτούδης είδε τους παίχτες να τελειώνουν το πρώτο μισό  στο +18 (33-51).  Διαφορετική ήταν η εικόνα του στη συνέχεια, καθώς μετά το (52-68)  της τρίτης περιόδου οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν  την αντεπίθεση και μείωσαν μέχρι και το -6 (68-74, 34')  από τους Μοσχοβίτες. Λίγο αργότερα ο Κλάιμπερν με 4 συνεχόμενους πόντους έδωσε ανάσες στους συμπαίχτες του.  Σε θρίλερ εξελίχθηκαν τα τελεύταία λεπτά του παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι όμως κράτησαν το προβάδισμα ως το τέλος και πήραν την νίκη.

Από τους νικητές ξεχώρισαν οι Κλάιμπερν με 21 και Χίλιαρντ με 17 πόντους αντίστοιχα.

Από την μεριά των ηττημένων πρώτος σκόρερ ήταν ο Ντόρσει με 20 και ο Χάντερ με 14 πόντους

Τα δεκάλεπτα: 23-23, 33-51, 52-68, 80-84