Βιλερμπάν-Χίμκι 90-84: Με ανατροπή πήρε το ντέρμπι των ουραγών

Η Βιλερμπάν υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Χίμκι με 90-84, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 5-9, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 2-13.

Η Χίμκι μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα και είχε εννιά πόντους προβάδισμα στο τέλος της πρώτης περιόδου (29-20).  Η Βιλερμπάν μείωσε στους εφτά πόντους (32-35), αλλά η Χίμκι συνέχισε ακάθεκτη και είχε οχτώ πόντους διαφορά στο τέλος του ημιχρόνου (51-43).

Η Βιλερμπάν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους ανέτρεψε το σκορ και με ένα επί μέρους σκορ 29-9, ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-70). Αν και η Χίμκι ισοφάρισε (72-72), η Γαλλική ομάδα δεν ξεναέχασε το προβάδισμα και νίκησε τους Ρώσους με

Από την Χίμκι ξεχώρισαν οι Μπούκερ και Σβεντ με 26 και 14 πόντους αντίστοιχα , ενώ από την Βιλερμπάν διακρίθηκαν οι Γιαμπουσέλε και Κόουλ με 20 και 19 πόντους.

Περίοδοι: 20-29, 43-51, 72-70, 90-84