Εφές-Αρμάνι 69-72: «Άλωσε» το Sinan Erdem με κορυφαίο τον Πάντερ

Η Αρμάνι Μιλάνο έκανε μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Εφές με 72-69, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 9-5, με την τουρκική ομάδα να πέφτει στο 7-8.

Αν και η Εφές είχε το προβάδισμα στα πρώτα λεπτά και προηγήθηκε ακόμη και με πέντε πόντους (15-10), η Αρμάνι Μιλάνο διαχειρίστηκε την κατάσταση, με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-20).  Η δεύτερη περίοδος άνηκε στην Αρμάνι Μιλάνο, η οποία με ένα επί μέρους σκορ 26-11, ανέβασε την διαφορά μέχρι τους 17 πόντους (46-29), ενώ ήταν μπροστά με 15 πόντους στο ημίχρονο (46-31).

Η Εφές έβγαλε άλλο πρόσωπο στην τρίτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 21-6, έφερε το ματς στα ίσαι (52-52). Η τέταρτη περίοδος ήταν καθοριστική, με την Αρμάνι Μιλάνο να έχει προβάδισμα στην αρχή (54-52), αλλά την Εφές να ξαναπαίρνει τα ηνία του αγώνα και να προηγείται ακόμη και με έξι πόντους (65-59).

Η Αρμάνι Μιλάνο όμως πάτησε το γκάζι στα τελευταία λεπτά και με ένα επί μέρους σκορ 13-4, πήρε το "διπλό", νικώντας την Εφές με 72-69.

Από την Εφές ξεχώρισαν οι Μίτσιτς και Μπομπουά με 20 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Πάντερ και Σίλντς με 18 και 11 πόντους.

Περίοδοι: 20-20, 31-46, 52-52, 69-72