Ζενίτ-Μπάγερν Μονάχου 79-75: Με ανατροπή επέστρεψε στις νίκες

Η Ζενίτ νίκησε την Μπάγερν Μονάχου με 79-75 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 8-4, με την Γερμανική ομάδα να πέφτει στο 9-5.

Η Μπάγερν Μονάχου ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και είχε προβάδισμα έξι πόντων στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-14), με τους Βαυαρούς να δέχονται πίεση από την Ζενίτ, αλλά να καταφέρνουν να βρεθούν με οχτώ πόντους μπροστά στο τέλος του ημιχρόνου (43-35).

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν και με 12 πόντους (60-48) στην τρίτη περίοδο, αλλά με ένα σερί οχτώ πόντων η Ζενίτ μείωσε την διαφορά στους τέσσερις πόντους στο 30'. Αν και η Μπάγερν Μονάχου απαντούσε στις επιθέσεις των Ρώσων, οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα (66-66) με καλάθι και φάουλ του Πόιθρες στο 35'. Οι δύο ομάδες εναλλάσοταν στο σκορ, με την Ζενίτ να ξεφεύγει με τέσσερις πόντους στο τέλος και να νικάει την Μπάγερν Μονάχου με 79-75.

Από την Ζενίτ ξεχώρισαν οι Μπάρον και Γουίλ με 20 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκε ο Ρέινολντς με 13 πόντους.

Περίοδοι: 14-20, 35-43, 56-60, 79-75