Εφές-Βιλερμπάν 72-68: Επιστροφή στις νίκες με κορυφαίο τον Μίτσιτς

Η Εφές δια πυρός και σιδήρου επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας της Βιλερμπάν με 72-68 και ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 7-5, με τους Γάλλους να πέφτουν στο 3-8.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά (9-9), με την Βιλερμπάν με ένα επί μέρους σκορ 10-4 να ξεφεύγει με έξι πόντους διαφορά (19-13).  Η Εφές με ένα δικό της επί μέρους σκορ 20-8, ανέτρεψε το σκορ και είχε προβάδισμα έξι πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (33-27).

Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα και έφτασαν την διαφορά και στους 13 πόντους (44-31), αλλά με ένα επί μέρους 13-4 των Γάλλων, η Βιλερμπάν μείωσε στους τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου, ενώ πέρασε μπροστά στο 33' (52-50).

Οι Γάλλοι ανέβασαν την διαφορά και στους έξι πόντους (65-59), αλλά δεν κατάφεραν να την διατηρήσουν μέχρι το τέλος, με τους Τούρκους να νικούν με 72-68.

Από την Εφές ξεχώρισαν οι Μίτσιτς και Λάρκιν με 22 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Βιλερμπάν διακρίθηκαν οι Χάουαρντ και Λάιτι με 14 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 13-19, 33-27, 48-44, 72-68