Μπάγερν-Αρμάνι 79-81: Δια πυρός και σιδήρου πήραν το διπλό οι Μιλανέζοι

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε την Μπάγερν Μονάχου με 81-79 σε ένα ματς για γερά νεύρα, το οποίο κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα της παράτασης.

Οι ομάδες βρίσκονταν κόντα στο σκορ σε όλην την διάρκεια του αγώνα, με την Αρμάνι να προηγείται στο τέλος της πρώτης περιόδου με 15-14.  Αν και οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια (31-31), οι γηπεδούχοι έχουν ένα μικρό προβάδισμα στο τέλος της τρίτης περιόδου (55-54).

To ματς εξελίσσοταν σε θρίλερ στην τέταρτη περίοδο και οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι, με το δίποντο του Σέρχιο Ροντρίγκεθ 15"" πριν το τέλος της κανονικής περιόδου, να στέλνει το ματς στην παράταση.  Στο έξτρα πεντάλεπτο, οι Ιταλοί είχαν το προβάδισμα κατά κύριο λόγο (72-76, 53'), αλλά η βολή του Βέιλερ Μπαμπ έδωσε το προβάδισμα στους Βαυαρούς στα 29"" (79-78). Όμως ο Σιλντς με ένα τρίποντο στα 7"" ανέτρεψε το σκορ και έδωσε στην Αρμάνι την νίκη με 81-79.

Από την Μπάγερν ξεχώρισε ο Μπάλντγουιν με 18 πόντους, ενώ από την Αρμάνι διακρίθηκαν οι Ντιλέινι και Χάινς με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 14-15, 31-31, 55-54, 70-70, 79-81