EuroCup: Νίκες για Μπόυντουσνοστ,Τρέντο και Ουνικάχα στην πρεμιέρα

Οι Μπόυντουσνοστ,Τρέντο και Ουνικάχα νίκησαν τις Μπρέσια, Μπούρσασπορ και Λεβαλουά στην πρεμιέρα του EuroCup της φετινής σεζόν.

Αναλυτικά:

Μπούντουσνοστ-Μπρέσια: 93-81

Αν και η Μπρέσια ήταν μπροστά στο τέλος της τρίτης περιόδου με 65-55, η Μπούντουσνοστ με ένα επί μέρους 28-16 στην τέταρτη περίοδο, πήρε την νίκη με 93-81.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Ιβάνοβιτς και Έτζιμ με 24 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπρέσια διακρίθηκαν οι Ρίστιτς και Τσέρι με 17 και 12 πόντους.

Περίοδοι: 19-23, 32-43, 55-65, 93-81

Μπουρσασπόρ-Τρέντο: 86-93

Η Μπούρσασπορ πάτησε το γκάζι στην πρώτη περίοδο (29-19) και βρέθηκε μπροστά στο τέλος του ημιχρόνου με 49-40.  Η Τρέντο με ένα επί μέρους 27-16 στην τρίτη περίοδο ανέτρεψε το παιχνίδι (67-55) και τελικά νίκησε την Μπουρσασπόρ με 93-86.

Από την Μπούρσασπορ  ξεχώρισαν οι Χάμιλτον και Νιούμαν με 19 και 17 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους νικητές διακρίθηκαν οι Γουίλιαμς και Μπρόουνε με 19 και 17 πόντους.

Περίοδοι: 29-19, 49-40, 55-67, 86-93

Ουνικάχα Μάλαγα- Λεβαλουά: 96-88

Η Ουνικάχα Μάλαγα πάτησε το γκάζι στην πρώτη περίοδο (30-18) και βρέθηκε στο ημίχρονο να έχει προβάδισμα 14 πόντων (54-50). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το σκορ και νίκησαν την Λεβαλουά με 96-88.

Περίοδοι: 30-18, 54-40,76-64, 96-88