Αρμάνι - Βιλερμπάν 84-61: Συνεχίζεται η αγωνιστική άνοδος των Ιταλών

Η Αρμάνι Μιλάνο επικράτησε της Βιλερμπάν με 94-61 και συνέχισε τις πολύ καλές εμφανίσεις μετά την νίκη στην Καταλονία.

Η Αρμάνι μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 20-10 με καλάθι του Φόιτμαν, οι Γάλλοι απάντησαν με σερί 11-0 και τελικά το δεκάλεπτο έληξε 22-21. Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με 11 (37-26) με καλάθι του Τόνουτ και έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 10 (46-36) με τρίποντο του Σέιβον Σιλντς.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ιταλοί ουσιαστικά τελείωσαν το ματς παίρνοντας μεγάλες διαφορές με το τρίτο δεκάλεπτο να λήγει 67-48. Παρόμοιο σκηνικό και στην τέταρτη περίοδο με την Αρμάνι να παίρνει εύκολα την νίκη με 84-61.

Για τους νικητές ο Νικολό Μέλι είχε 17 πόντους και ο Σιλντς 13. Για την Ασβέλ ο Λοβέρν προσπάθησε με 12 πόντους.

Τα δεκάλεπτα:22-21,46-36,67-48,84-61