Eρυθρός Α. - Αρμάνι Μ. 71-93: Το "καθάρισαν" στην 4η περίοδο οι Ιταλοί

Με μια εκπληκτική τέταρτη περίοδος , που οι Μιλανέζοι πέτυχαν 30 πόντους , οι φιλοξενούμενοι καθάρισαν τους Σέρβους με σκορ 93-71. Η Αρμάνι έφτασε στο 4-6 της βαθμολογίας ενώ για τους Σέρβους αυτή ήταν η έβδομή τους ήττα.

Κοντά-κοντά στο σκορ βρίσκονταν οι δυο ομάδες , στην αρχή του παιχνιδιού με τους Ιταλούς να παίρνουν ένα μικρό προβάδισμα στο τέλος της πρώτης περιόδου(20-19). Στην δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα , καθώς έφτασαν να προηγηθούν μέχρι και για οκτώ πόντους (29-37) , οι Σέρβοι με ένα γρήγορο 10-1 στα τελευταία δυο λεπτά , πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι μ' ένα πόντο διαφορά (39-38) .

Στο δεύτερο μέρος , οι Σέρβοι με τις τρίποντες βόμβες του Νταβίντοβατς , πέρασαν στο +6 (47-41) . Η διαφορά αυτή χάθηκε αμέσως , με τους Μιλανέζους από το -6 να κάνουν ένα 12-0 και να βρίσκονται στο +6 (53-47) με πρωταγωνιστές τον Λο και τον Μίροτιτς, κράτησαν το χάντικαπ και έκλεισαν την περίοδο βρισκόμενοι με επτά μπροστά (63-56). Στο τελευταίο δεκάλεπτο , οι Ιταλοί έκαναν ότι ήθελαν την άμυνα των Σέρβων , καθώς πέτυχαν 30 πόντους σε 10 λεπτά. Αν και ο Ερυθρός βρέθηκε στο -4 (75-79) , οι Ιταλοί με ένα εκπλητικό 18-2 , ανέβασαν το χάντικαπ στους 20 (87-67) . Οι Σέρβοι δεν είχαν τα χρονικά και πνευματικά περιθώρια να γυρίσουν το παιχνίδι και οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν μια μεγάλη νίκη με σκορ 93-71.

Τα δεκάλεπτα: 19-20,39-38,56-63,93-71