Μπάγερν Μ. - Παρτιζάν 94-85: Νίκη μετά από τέσσερις αγώνες για τους Βαυαρούς

Η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε της Παρτιζάν με 94-85 και επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερις σερί ήττες.

Οι Σέρβοι μπήκαν πολύ καλύτερα στο παιχνίδι κάνοντας ένα εκρηκτικό πρώτο δεκάλεπτο σκοράροντας 32 πόντους (25-32).

Οι Βαυαροί ισορρόπησαν τον αγώνα στην δεύτερη περίοδο και έκλεισαν το ημίχρονο όντας μπροστά με 2 (53-51).

Στο τρίτο δεκάλεπτο το ματς έγινε πιο σκληρό με την Μπάγερν να φτάνει να προηγείται ακόμα και με 9 πόντους με διποντο του Γκιλέσπι και να πηγαίνει στο τέταρτο δεκάλεπτο με διαφορά 7 πόντων (70-63).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Μπάγερν δεν έχασε το προβάδισμα, η Παρτιζάν πλησίασε μέχρι και τον πόντο (82-81) αλλά δεν βρήκε λύσεις στο τέλος και υποχρεώθηκε στην 5η ήττα της στην διοργάνωση.

Για τους νικητές ο Κάρσεν Έντουαρντς πέτυχε 21 πόντους και ο Φρανσίσκο 17, ενώ για την Παρτιζάν ο Μπρούνο Καμπόκλο στο ντεμπούτο του είχε 19 πόντους και ο Νάναλι 14.

Τα δεκάλεπτα:25-32,53-51,70-63,94-85