Η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε της Παρτιζάν με 94-85 και επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερις σερί ήττες.
Οι Σέρβοι μπήκαν πολύ καλύτερα στο παιχνίδι κάνοντας ένα εκρηκτικό πρώτο δεκάλεπτο σκοράροντας 32 πόντους (25-32).
Οι Βαυαροί ισορρόπησαν τον αγώνα στην δεύτερη περίοδο και έκλεισαν το ημίχρονο όντας μπροστά με 2 (53-51).
Στο τρίτο δεκάλεπτο το ματς έγινε πιο σκληρό με την Μπάγερν να φτάνει να προηγείται ακόμα και με 9 πόντους με διποντο του Γκιλέσπι και να πηγαίνει στο τέταρτο δεκάλεπτο με διαφορά 7 πόντων (70-63).
Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Μπάγερν δεν έχασε το προβάδισμα, η Παρτιζάν πλησίασε μέχρι και τον πόντο (82-81) αλλά δεν βρήκε λύσεις στο τέλος και υποχρεώθηκε στην 5η ήττα της στην διοργάνωση.
Για τους νικητές ο Κάρσεν Έντουαρντς πέτυχε 21 πόντους και ο Φρανσίσκο 17, ενώ για την Παρτιζάν ο Μπρούνο Καμπόκλο στο ντεμπούτο του είχε 19 πόντους και ο Νάναλι 14.
Τα δεκάλεπτα:25-32,53-51,70-63,94-85
![Στιγμιότυπο οθόνης 63](/images/2023/Euroleague/%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF_%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82_63.png)
![Στιγμιότυπο οθόνης 64](/images/2023/Euroleague/%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF_%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82_64.png)