Σερέλης: «Δεν διαχειριστήκαμε σωστά την άμυνα στο τέταρτο δεκάλεπτο»

Ο κόουτς Χρήστος Σερέλης μίλησε μετάτην ήττα του Παναθηναικού από τον Ολυμπιακό στο γήπεδο του ΟΑΚΑ με 88-78, υπογραμμίζοντας ότι οι "πράσινοι" δεν διαχειρίστηκαν καλά κάποιες επιθέσεις στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Ο κόουτς Χρήστος Σερέλης ανέφερε ότι: «Πραγματικά ήταν ένα παιχνίδι για γερά νεύρα και οι δύο ομάδες έδειξαν ότι το θέλουν πολύ. Είχαμε το παιχνίδι στα χέρια μας, αλλά δεν διαχειριστήκαμε καλά κάποιες επιθέσεις στο τέλος.

Πιστεύω ότι όλα ξεκινούν από την άμυνά μας. Ήμασταν συγκεντρωμένοι στην άμυνά μας στο μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο, δεν ήταν θέμα επίθεσης, ήταν θέμα άμυνας, δεν διαχειριστήκαμε σωστά στο τέταρτο δεκάλεπτο, δεν είναι θέμα προσώπων, είναι θέμα συγκέντρωσης στην άμυνα.

Αν μια ομάδα κατάφερνε να ξεφύγει με δύο σουτ διαφορά στην παράταση θα ήταν μεγάλο ψυχολογικό μπουστ. Νιώσαμε σα να χάθηκε το ματς, ήταν λάθος μας αλλά έτσι έγινε».