Φιλική νίκη του ΠΑΟΚ επί της Ελευθερούπολης

Με νίκη ξεκίνησε ο ΠΑΟΚ τα φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας, καθώς επικράτησε με 71-82 του ΓΣ Ελευθερούπουλης.

Υψηλά κινήθηκε το σκορ στην πρώτη περίοδο, με τον ΠΑΟΚ να είναι μπροστά με έξι πόντους στο 10' λεπτό (26-20). Οι "ασπρόμαυροι" είχαν τον πρώτο λόγο και πήραν μια διαφορά 13 πόντων  (33-46) στη λήξη του ημιχρόνου.

Η ομάδα από την Θεσσαλονίκη συνέχισε να έχει το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τον ΓΣΕ να κρατάει την διαφορά στους 13 πόντους (50-63) στη λήξη της τρίτης περιόδου. χοντας τον έλεγχο και στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, ο ΠΑΟΚ πήρε την νίκη επί της Ελευθερούπολης με 82-71.

Διαιτητές: Ξενικάκης, Μπακάλης, Ελευθεριάδης

Τα Δεκάλεπτα: 20-26, 33-46, 50-63, 71-82

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΠΟΥΛΗΣ: Τουτζιαράκης 12 (1), Ναούμης 9 (3), Τσουμάνης 4, Γράβας 8 (1), Φιλοξενίδης 4, Σκουλίδας 9 (2), Ξύδης, Hudson 9 (1), Βύρλας 10, Αμπατζάς 6 (1).

ΠΑΟΚ mateco: Darko-Kelly 10 (1), Riley 2, Τσιακμάς 5 (1), Hands 13 (2), Μαργαρίτης 16 (2), Polley 6, Σλαφτσάκης 3, Χρηστίδης 7, Κωνσταντινίδης, Καμπερίδης 6, Σαλούστρος 8 (1), Renfro 6.