Παναθηναϊκός-Άρης 94-72: Ο Μπρέι πήρε το όπλο του

Με κορυφαίο τον Μπρέι, ο Παναθηναικός νίκησε τον Άρη με 94-72 και ανέβασε το ρεκόρ του στο 11-2, με τους κιτρινόμαυρους να πέφτουν στο 4-10.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά και ήταν ισόπαλες μετά το τέλος της πρώτης περιόδου (19-19). Οι πράσινοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 24-15 και είχαν προβάδισμα με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-34).

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να διευρύνουν το σκορ και με ένα επί μέρους 27-14, κατάφεραν να είναι μπροστά με 22 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (70-48). Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τον Παναθηναικό να διατηρεί την διαφορά και να νικάει εντός έδρας τον Άρη με 94-72

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 43-34, 70-48, 94-72

On Fire: Ο Μπρέι με 25 πόντους, πέντε ριμπάουντ και τρεις ασίστ

Η μεγαλύτερη διαφορά:  Το 75-48 στο 32'

Ξεχώρισαν: Από τον Παναθηναικό ξεχώρισαν οι Μπρέι και Μπεντίλ με 25 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τον Άρη διακρίθηκαν οι Κουζέλογλου και Λιτλ με 16 και 14 πόντους.

Το στατιστικό που έκανε τη διαφορά: Τα 8/14 τρίποντα του Μπρέι από τον Παναθηναικό

Διαιτητές: Μάλαμας, Τσολάκος, Κωνσταντινίδου