ΤΦΤ-Μπερόε 83-87: Με το δεξί στον δεύτερο γύρο οι Βούλγαροι

Η Μπερόε, παρά την αντεπίθεση της ΤΦΤ στην τρίτη περίοδο, διαχειρίστηκε την κατάσταση και πήρε την νίκη εκτός έδρας με 87-83, ξεκινώντας με το δεξί τις υποχρεώσεις της στον δεύτερο γύρο.

Η ΤΦΤ ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-23). Η Μπερόε με δική της αντεπίθεση, έφερε τα πάνω-κάτω και κατάφερε με ένα επί μέρους σκορ 33-15, να περάσει μπροστά με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (56-43).

Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και με ένα επί μέρους σκορ 23-11 ξαναμπήκαν στο παιχνίδι, με την Βουλγαρική ομάδα να παραμένει μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-66). Η Μπερόε διαχειρίστηκε καλύτερα την κατάσταση και κατάφερε να νικήσει την ΤΦΤ με 87-83.

Από την ΤΦΤ ξεχώρισαν οι Άντερσον και Χάρις με 19 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπερόε διακρίθηκε ο Γκάβιν με 18 πόντους, ενώ οι Στογιάνοφ και Βακλίνοφ σκόραραν από 14 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 28-23, 43-56, 66-67, 83-87