Μπερόε-Ιμπάρ Ροζάχε 74-67: Συνεχίζει νικηφόρα με κορυφαίο τον Ράινες

Η Μπερόε νίκησε την Ιμπάρ Ροζάχε με 74-67 και ανέβηκε στο 5-3 και την δεύτερη θέση, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 3-4 και την πέμπτη θέση.

Η Μπερόε ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε με εφτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-18). Αν και οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά ακόμη και με 15 πόντους (33-18) στα πρώτα λεπτά του δεύτερου δεκαλέπτου, η Ιμπάρ Ροζάχε μείωσε, με την Μπερόε να είναι τέσσερις πόντους μπροστά στο τέλος του ημιχρόνου (42-38).

Η Μπερόε διατήρησε το προβάδισμα και έπαιξε πιο αποτελεσματικά, κάτι που την οδήγησε να έχει προβάδισμα έξι πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου (61-55). Οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν το προβάδισμα τους και νίκησαν την Ιμπάρ Ροζάχε με 74-67.

Από την Μπερόε ξεχώρισαν οι Ράινες και Ίλιεφ με 17 και 11 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ιμπάρ Ροζάχε διακρίθηκαν οι Σιμόνοβιτς και Χοτ με 16 και 15 πόντους.

Περίοδοι: 25-18, 42-38, 61-55, 74-67