Elite League: Με ανατροπή στην κορυφή το Μαρούσι

Σπουδαία επικράτηση για το Μαρούσι επί του Ηρακλή με 87-80, για την 23η αγωνιστική της Elite League, ανεβαίνοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Αναλυτικά:

Μαρούσι-Ηρακλής ΚΑΕ 2022 87-80

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με τους γηπεδούχους να έχουν το πάνω χέρι και προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (52-45). Οι κυανόλευκοι ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-63). Το Μαρούσι βρήκε λύσεις και ήταν πιο αποτελεσματικό στην τέταρτη περίοδο, για αυτό και νίκησε εντός έδρας τον Ηρακλή με 87-80.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Κανελλόπουλος-Μαρινάκης (Μωϋσιάδης)

Δεκάλεπτα: 27-24, 52-45, 63-67, 87-80

Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Καψαλός 18, Στασινός 8 (1), Θεοδώρου 13 (3), Ξύδας 14 (3), Γουντς 4, Καμαριανός 15 (1), Παπαγεωργόπουλος 3 (1), Μιχαλούτσος 2, Σταυρακούκας 9 (1).

Ηρακλής ΚΑΕ 2022 (Μπούτσκος): Παπαρέγκας 8 (1), Γκάθραϊτ 12, Λιάπης 7 (1), Μακρής, Χαριτόπουλος 6, Ζορμπάς 2, Τζακόπουλος, Παπαντωνίου 13 (2), Τέιλορ 30 (6), Βουλγαρόπουλος 2.