Elite League – 6X6 στον Άγιο Θωμά για το Μαρούσι, 84-72 το Ψυχικό

Με την νίκη του Αμαρουσίου με 84-72 επί του Ψυχικού, ολοκληρώθηκε η 13η αγωνιστική της Elite League, με την ομάδα του Αγ. Θωμά να διατηρεί το αήττητο της έδρας της.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες να παλεύουν σώμα με σώμα, όπως δείχνει το 36-37 της ανάπαυλας. Το επιμέρους 29-12 του Αμαρουσίου στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως, έδωσε ένα σημαντικό προβάδισμα στους γηπεδούχους, το οποίο ήταν αρκετό για να φτάσουν στην νίκη, που τους φέρνει στους 21 πόντους, προσπερνώντας το Ψυχικό που ακολουθεί με 20.

Ο Καμαριανός με 21 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών, με τον Θεοδώρου να έχει 16 πόντους και τον Στασινό 14.

Για το Ψυχικό, ο Σεγκού είχε 22 πόντους και ο Κουκάς 18.

Διαιτητές: Τσολάκος-Κανελλόπουλος-Γαρίνη (Μπίκας)

Δεκάλεπτα: 14-18, 36-37, 65-49, 84-72

Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Παπαδημητρίου, Καψαλός 6 (2), Στασινός 14, Θεοδώρου 16 (4), Ξύδας 6, Κιούσης 2, Κουτσονικόλας, Καμαριανός 21 (3), Παπαγεωργόπουλος 2, Μιχαλούτσος 6, Σταυρακούκας 11.

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Βίκτορ 6, Κουκάς 18 (3), Σεγκού 22, Παπανικολάου 10 (2), Αμβράζης, Μαλέλης 6 (2), Παύλος 8 (1), Αναστασόπουλος, Αναγνωστόπουλος 2, Τσόχλας.