Ακολουθήστε μας

GREEKS ABROAD

Άνετα η Λοκομοτίβ με πολύ καλό Βουγιούκα

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν επικράτησε άνετα εκτός έδρας της Πάρμα με 84-71. Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Ίαν Βουγιούκας.

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο όμως στο δεύτερο η Λόκο παίζοντας πολύ καλή άμυνα κατάφερε να ανοίξει την ψαλίδα της διαφοράς και να προηγηθεί με 36-45 στο τέλος του ημιχρόνου. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ανατρέψουν την διαφορά όμως δεν τα κατάφεραν και έτσι η Λοκομοτίβ πήρε το διπλό.

Πρώτος σκόρερ για την Λοκομοτίβ ήταν ο Τζόουνς με 17 πόντους, ενώ πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Ίαν Βουγιούκας ο οποίος είχε 12 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ σε 19 λεπτά συμμετοχής.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ζαγκορατς με 12 πόντους.