Άλμπα - Βαλένθια 66-81: Εύκολο βράδυ στο Βερολίνο

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν φουριόζοι το παιχνίδι και προηγήθηκαν με 13-4 με τρίποντο του Οτζελέγε,με το δεκάλεπτο να λήγει 15-20 με καλάθι και φάουλ του Κρις Κουμάντζι. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Βαλένθια έτρεξε ένα 8-0 σερί και προηγήθηκε με 11 (22-33),η Άλμπα απάντησε με δικό της 8-0 για το 30-33,αλλά δέχτηκε εκ νέου σερί 9-0 και έτσι το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε 30-42.

Στο δεύτερο ημίχρονο,οι "νυχτερίδες" εκτόξευσαν την διαφορά στους 20 με τρία σερί τρίποντα από Ρόμπερτσον, Οτζελέγε και Τζόουνς (37-57) με την τρίτη περίοδο να λήγει με το σκορ στο 45-65.Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα λόγω της μεγάλης διαφοράς της ομάδας του Άλεξ Μουμπρού η οποία επικράτησε τελικώς με 81-66.

Τα δεκάλεπτα:15-20,30-42,45-65,66-81

Για τους Γερμανούς ο Τόμας είχε 15 πόντους και για τους νικητές ο Οτζελέγε είχε 18 και ο Τζόουνς 14 μαζί με 8 ασίστ