2ος: Νίκες για τους πρωτοπόρους

2ος: Νίκες για τους πρωτοπόρους

Χωρίς εκπλήξεις συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στον 2ο Ομιλο της Β’ΕΣΚΑ, με τους πρωτοπόρους να συνεχίζουν νικηφόρα τις υποχρεώσεις τους και την 22η αγωνιστική.

Ο Αργοναύτης πέρασε από την έδρα του Πολυνίκη επικρατώντας με 51-61 και συνεχίζει στην κορυφή της βαθμολογίας. Το διπλό πανηγύρισε επίσης και η Αχαρνής με 59-71 κόντρα στον Εθνικό Ελλ/σων, με τη Νήαρ Ηστ να παίρνει εύκολα τη νίκη με 72-48 κόντρα στην ομάδα της Παιανίας.

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής:
Εθν. Ελλ.-Αχαρνής 59-71
Πολυνίκης-Αργοναύτης 51-61
Νήαρ Ηστ-Παιανία 72-48
Αμιλλα-ΕΦΟΑ 62-55
Θεμιστοκλής-Κούρος αναβολή
Παλατιανή-Αναγέννηση 56-66
ΓΣ Χαλανδρίου-Κουκ/νες 66-72

Η βαθμολογία (Σε 22 αγώνες):
1. Αργοναύτης 41 (19-3)
2. Αχαρνής 40 (18-4)
3. Νήαρ Ηστ 39 (17-5)
4. Κούρος 36 (15-6)**
5. Αναγέννηση 36 (14-8)
6. Άμιλλα 35 (13-9)
7. Πολυνίκης 34 (12-10)
8. Θεμιστοκλής 33 (12-9)**
9. Εθνικός Ελληνορώσων 29 (7-15)
10. Παιανία 28 (6-16)
11. Κουκουβάουνες 28 (6-16)
12. ΕΦΟΑ 26 (8-14)*
13. Χαλάνδρι 25 (3-19)
14. Παλατιανή 25 (3-19)
(*)Έxει -4 βαθμούς.
(**) Με ένα ματς λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (23η, 23/3)
Εθνικός Ελλ/σων-Νήαρ Ηστ
Κούρος-Αμιλλα
Αχαρνής-Κουκουβάουνες
Αργοναύτης-Θεμιστοκλής
Παιανία-Παλατιανή
Αναγέννηση-Πολυνίκης
ΕΦΟΑ-ΓΣ Χαλανδρίου

 

Εθν. Ελλην. 59
Αχαρνής 71
Διαιτητές: Καλογριάς, Παυλόπουλος
Δεκάλεπτα: 16 – 17, 27-37, 43-52, 59-71.
ΕΘΝ. ΕΛ. (Ηρακλειανός): Σερέπας 4, Βλάχος, Μπρατσιώτης 16 (1), Αγόρης 5 (1), Τσόκας, Γκόφας 4, Τσενές 3, Γουρνέλος, Τζαγκαράκης 25, Πολυχρονόπουλος 2.
ΑΧΑΡΝΗΣ (Τσαπάκης, Φραγκούλης): Μπρατσιάκος, Ζέρβας 7, Δέδες, Καϋμενάκης 8 (2), Ρωμοσιός 8, Σαρακασίδης 16 (1), Χριστοφάκης 6, Κακουλίδης 2, Μπούα, Αναστόπουλος 3 (1), Μυστίλογλου 13, Λίτσος 8.

Χαλάνδρι 66
Κουκ/νες 72
Διαιτητές: Αργυρούδης, Ορφανός
Δεκάλεπτα: 16-21, 34-45, 47-63, 66-72.
ΧΑΛΑΝ. (Καρούτζος): Μπαζώρας 5 (1), Αντωνόπουλος 12 (2), Κολαξής 10 (2), Λυπημένος 6 (1), Χατζημιχαήλ Π. 9 (1), Μιχάλης, Χατζημιχαήλ Γ., Ξύδης 4, Αγγέλου, Ανδρίτσου, Τσιάτσιος.
ΚΟΥΚ/ΝΕΣ (Καναρέλης): Λουίζος, Τσιόδρας, Κονταρίνης, Μουραφέτης, Χαλκιάς, Αγγελογιαννάκης, Πισιτέλης, Αγγελόπουλος, Δρυμαλίτης, Καραΐσκος, Μητρέλος, Παπαγγελάκης.

Παλατιανή 56
Αναγέννηση 66
Διαιτητές: Μαραμής, Ζαγουρής
Δεκάλεπτα: 12-19, 21-34, 34-45, 56-66.
ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ (Κοκκινοβασίλης): Τριγώνης, Κουφός 2, Πετρόπουλος 2, Καλανίδης, Πατσιαρίκας 4, Ηλιάδης Β. 15 (3), Ηλιάδης Ι., Θωμόπουλος 5, Μπάρτζος 12 (2), Παναγόπουλος 3 (1), Κατριβάνος 3, Σκούρος 10 (1).
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Τσιτσόπουλος): Παρασκευόπουλος 5, Ιμπραημάκης 6, Πουλέρης 9 (1), Παπαδημητρίου 2, Σίμος 1, Χότζα 2, Τόρα 3 (1), Ροκάς 2, Βαζούρας 3, Τσίτουρας 19 (5), Διονυσόπουλος 4, Αναστασόπουλος 9 (1).

Νήαρ Ηστ 72
Παιανία 48
Διαιτητές: Κονταράτος, Γιαννακόπουλος
Δεκάλεπτα: 18-21, 40-29, 55-37, 72-48.
ΝHAΡ ΗΣΤ (Ράπτης, Τούμπας): Θειακούλης 8 (2), Χατζηκωστής 19 (4), Ζεχερλής 10 (2), Aντωνιάδης 10, Σκέντζος, Τσεκούρας, Μάγκος 3, Δήμητσας 4, Γκόφας 3, Τσαντήλας 9 (3), Αττίκος 6.
ΠΑΙΑΝΙΑ (Μπράμος): Νιφόρας Γ. 8, Σκανδάλης, Νιφόρας Π. 5, Μίχας, Σιδέρης, Σωτηρόπουλος 12, Στάμου, Δουβλαντώνης 12, Κωνσταντακόπουλος, Σπυρόπουλος, Δανατζής, Μιμάνι 7, Αγγελής 4.

Αμιλλα 62
ΕΦΟΑ 55
Διαιτητές: Λαζαρίδης, Ρουμελιώτης
Δεκάλεπτα: 19-13, 34-24, 45-40, 62-55.
AMΙΛΛΑ (Μακρής, Αργαλιάς): Βλασερός 10 (1), Bοσκάκης 3 (1), Χύτας 5 (1), Καμπίτης 4, Μαργώνης 11, Παριανόπουλος 7 (2), Σπηλιώτης, Ζαβογιάννης, Φίλιος 6, Καβούρης 13, Μήλης 3 (1), Τσατσούκ.
EΦΟΑ (Ψυχογιόπουλος): Βλαχονάτσιος 5 (1), Λημνιός 6 (2), Νουχάι, Αντωνόπουλος 6 (1), Παπαδρόσου 6, Κοντός, Ανδρέου 6, Τριγάζης 7, Χαντζής 12 (4), Κίζηλης, Χατζημανωλάκης, Ντιφαντής 7.

Πολυνίκης 51
Αργοναύτης 61
Διαιτητές: Ορφανός, Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 11-17, 27-28, 38-43, 51-61.
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ (Στρατικόπουλος): Δημητρακούλης 5 (1), Τσόλης 2, Μένος 6, Πανδής 15 (4), Βερβίτας 4, Κουλούρης 2, Μόρφος, Μπαραμπούτης, Χιώτης, Μαντζιώρης 6, Βαμβακίδης 11 (1).
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιαννακόπουλος, Τσεπερλίδης): Χωματάς 3 (1), Τσίρος 17, Συγγούνας Δ., Συγγούνας Ε. 15, Σπετσιέρης, Ζερβός 10, Αργυρόπουλος, Μπαλαμπάνης 12 (2), Μητσάκης, Κόρβινγκτον 2, Γιωτάκης, Παπαβασιλείου 2.